Káně lesní – náš nejhojnější dravý pták.

Káně lesní JE Náš nejhojnější Velký dravec. Jeji zbarvení JE velmi proměnlivé, Presto MÁ několik stálých znaků, podle kterych JE rozeznatelná. V České republice JE na pravý vládce oblohy. Nedosahuje SICE majestátnosti orla mořského, ZA, aby na ni narazíme uplně všude. JE TaKé rozšířena Temer po cele Evropě.

Ačkoliv JE U nás takto hojně zastoupena, Cita sobě AZ 13000 hnízdních paru v ČR, D není jednoduché najít misto hnízdění. nekdy člověku pomůže Náhoda. Zrovna Tak žako v mem případě. Jeden Týden prázdnin stačil, ABY SE Mé Children začali nudit přemírou volného času nedostatkem nápadů na jeho využití. Tak jsem JSEM středu 6.7. po praci zorganizoval Malou rodinnou výpravu, abych JE tímto způsobem vytrhnul z jedné ukňourané letargie ukázal jim, co dobrodružství plno zajímavých zážitků CEKA v přírodě, ZE svět NENÍ JEN O dlabání čokolády ČI obrazovka monitoru!

_MG_4385Upřímně řečeno nemyslím si, ze by se mi do Nějak zvlášť dařilo, ALE na druhou stranu, ukáže AZ čas co o sobě zdařilo „zasít“ … Vytáhl JSEM JE dělat nedaleké zalesněné rokle, KDE JSEM si žako kluk s ostatními kamarády Casto hrával. Tehdy JSME Meli Nejbližší Okolí Tak prolezlé, ZE JSME znaly Kazdy kámen, Nebo Zákoutí. Dnes je tam vše zarostlé křovinami Tak metrovými kopřivami, ZE JE na Misty k. nepoznání … Prodírali JSME SE roklí já o sobě JE snažil ucit naslouchat. Přitom JSEM zaslechl Volání mláďat Kane. Postupovali JSME neslyšně s napnutýma ušima. Komáří SE NA NAS vyřádili, žako by Měsíc nesmočili sosáky Děti se evidentně psychicky ničilo … Už by se i několikrát Malem vzdaly. Snažil JSEM SE JE povzbudit, ABY vydržely, ZE JSME Už blízko. Kdyz JSME uviděli hnízdo SE DVĚMA mláďaty asi Deset metru od Nás, zapomněly na chvíli i na vsechny bodance od komárů.

_MG_4389Hnízdo nebylo prilis na vysokém stromě, navíc v dolíku terénní vlny. Meli JSME Tak jedinečnou MOŽNOST Kanata na chvíli pozorovat z nezvyklého úhlu pohledu, Nebot JSME Meli hnízdo v úrovni OCI ..! Was na zážitek. Ono pozorovat takto divoké živočišných v přírodě JE vzdy Jiné Nez jsem voliéře Zoologické zahrady. Nicméně to ZOO jezdím rad samozřejmě s fotoaparátem. Naše Děti jeste raději, Nebot ZOO Proti zalesněné rokli MÁ tu výhodu, ze V Ni lze koupit zmrzlinu :). Kdyz JSME rokli opustili, řekli JSME si s dětmi, ze nikomu neprozradíme co KDE JSME objevili, ABY Meli Kanata Klid a nikdo JE Nerušil! Kdyz JSME SE vrátili Domů rámeček, Náš Martínek První k dědovi jako velikýma očima křičel: „Dedo, dědóó, můj JSME Něco NASLI, pivo co to je KDE to je ti nemůžu rict Po Prázdninové nahá byla Veta.

No já si vzal ZA Dva dny v praci Volno, abych Mohl udelat Pár fotografií, dokud o sobě jeste vzrostlá mláďata drží poblíž hnízdního teritoria. Vzal JSEM si svuj Canon EOS 40 Objektiv Canon EF 400/5, 6 L USM vyrazil brzy Ráno, Tak žako jezdím dělat Prace. Kanata Jiz létala po cele rokli se Tak JSEM Číhal na několik záběrů Celkem zvířátko HODIN.

_MG_4461Komáří sobě na mě „vyřádili“ neskutečným způsobem. Hlavně na holých rukou. Chvílemi JSEM MEL pocit, ze mi Hoří. Ale i tak to byly Příjemné Hodiny klidu, naplněné několika nečekanými zážitky v. krytu, pri Čekání na Dravce. Pasoucí sobě Zajíc polní, ke MĚ přišel na Dva metrie kdyby o sobě nepohnula větrem maskovací sedět, vlezl Mi AZ dělat rukou. Zrovna Tak nádherný srnec, ktery o sobě lekl kdyz narazil na můj batoh odložený opodál ZA stromem. Nebo krásná malá veverka, ktera mi malem přistála ZA krkem. Vypadala potom Docela vyplašeně, ALE já o sobě lekl asi VÍC!

Marek Novák

 

admin

Marek Novák *1971 Fotografickou tvorbou se zabývám 16 let. Některé mé fotografie vyšly v periodikách jako PhotoLife, PhotoArt, FotoVideo. Fotografie „Adršpašské skály“ byla publikována v knize – Svět kolem nás. Výtvarný soubor “Kouzlo baziliky” obsadil 1. místo ve fotografické soutěži ku příležitosti “Dnů lidí dobré vůle” Velehrad 2013 a soubor portrétů “Neobyčejní obyčejní” obsadil 1. místo ve fotografické soutěži “Dnů lidí dobré vůle” Velehrad 2015. V roce 2016 se čtyři mé fotografie dostaly do finále “Wildlife photographer of the year”, které pořádá Natural History Museum v Londýně přes půl století. Jedná se tak o světovou soutěž fotografů přírody s obrovskou tradicí. Asi dva roky jsem externě fotografoval pro oblastní tisk Deník Rovnost, Vyškovské noviny. Založil jsem a jako předseda vedl “Fotoklub 36″. V současné době se výrazněji orientuji na portrét, reportáž, svatební, produktovou, reklamní a interierovou fotografii; okrajově pak přírodu a wildlife.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>