Vybavení

Momentálně používaná fototechnika

Canon EOS 6D

Full frame formátová digitální zrcadlovka.

Co se týká kvality obrazového výstupu jde podle recenzí o druhé nejlepší tělo Canon. Prvním je 1Dx, který má trochu větší buňky snímače, ale o něco malinko menší dynamický rozsah čipu.

 

Canon EOS 50D

Digitální zrcadlovka s APS-C snímačem, která stále odvádí skvělou práci při fotografování rychlých dějů a reportáží s rychlostí závěrky 6 snímků za sekundu.

Canon EF 17 – 40 f 4 L USM

Legenda od Canonu ultra-širokoúhlý zoom řady L. Velmi rozšířené kvalitní sklo jak u profesionálů, tak náročných fotografů ze záliby. Povrchová úprava Super Spectra zajišťuje výborné vyvážení barev. K zajištění vynikající obrazové kvality využívá tři asférické prvky dvou typů. O jeho kvalitě svědčí i to, že se vyrábí od roku 2003.

Sigma 50 f 1,4 EX DG HSM

Myslím, že těm kteří ví není třeba zvláště představovat. Skvělý univerzální záklaďák a špičkový portrétní objektiv. Tady se rozhodně firma Sigma předvedla v tom nejlepším světle. Je to krásný kus skla a také řádný macek. Velmi ostrý! Závit filtru  77 mm.

 

Canon EF 100 f 2,8 Macro USM

Tento objektiv není řady „L“, ovšem svým výkonem a univerzálností by si červený proužek zasloužil! Nemá nejrychlejší AF, ale obrazový výkon je na špičkové úrovni. Objektiv, který za relativně málo peněz, poskytuje maximum muziky. Špičkové makro, skvělý portrétní objektiv a dost dobrý univerzál. Závit filtru 58 mm.

 

Canon EF 200 f 2,8 L II USM

Tuhle legendu mezi objektivy není třeba představovat. Ale přece, kdo nezná a neví ať vyzkouší. Pěkně ostrý objektiv, skvěle použitelný s extendery Canon 1,4x a 2x. Je to teleobjektiv s obrovskou užitnou hodnotou, nekompromisním výstupem a precizní kus výrobku od společnosti Canon. Závit filtru 77 mm.

 

Canon Extender EF 2x II

Používám jej s objektivem Canon EF 200/2,8. Tato sestava podává neuvěřitelně dobrý výkon.

 

Blesk Metz MB 58 AF-1

Je to výborný blesk staršího data vydání a vlastním jej celou dobu X let :). Dva reflektory, otočná a výklopná hlava, zabudovaná rozptylka, odrazná destička a dostatečný výkon! Je to veterán, na kterého se můžu stále spolehnout.

 

Blesk Metz MB 32 MZ – 3

Jestliže jsem Metz 58 nazval veteránem ve své výbavě, musím Metz MB 32 MZ – 3 nazvat superveteránem. Vždyť jsem jej používal na všem s čím jsem fotografoval. Tenhle kousek ale budu muset trochu představit pro ty co již nepamatují nebo nezažili. Patří do skupiny blesků s výměnnými paticemi, které firma Metz vyráběla a byl to také důvod proč jsem jej kdysi zakoupil. Se změnou značky fotoaparátu stačilo zakoupit elektronickou patici pro daný typ fotoaparátu a blesk jste mohli vesele používat dál. Tak jsem mohl současně používat blesk na fotoaparátu Pentax, Mamiya a Canon. Nedokázal jsem se s ním rozloučit ani po koupi modernějšího a výkonnějšího blesku Meztz MB 58 AF-1. Dnes již ani snad není prodejný, ale nedal bych jej ani tak. Nosím ho stále sebou v batohu, i když jej vlastně nepoužívám. Tedy skoro nepoužívám. Občas, když potřebuji doblesknout nějaký prostor, tak jej použiji na radiové odpalování nebo fotobuňku, spolu s MB 58 AF-1. Je to zřídka, ale o to více k nezaplacení.

 

Stativ Manfroto 055 PRO B

Skvělý pomocník trošku těžší váhy. Velmi stabilní s širokou možností polohovatelnosti, včetně inversní nebo horizontální polohy, od 11 cm – 135 cm a s vysutou středovou tyčí až 176 cm. Nosnost 7 kg a přepravní velikost 65 cm. S třícestnou hlavou se na horách opravdu pronese a několikrát jsem sklidil obdiv, že to sebou tahám. Ovšem ve větrném počasí je jeho váha k nezaplacení a člověku to občasné nošení alespoň protáhne svaly. Mám jej také již dlouho a odvedl pěkný kus práce. Když jsem měl mokré věci, posloužil jako skvělý věšák, který něco unese :).

Monopod Manfroto Neotec 334 B

 

Záblesková světla Photon Europe, odrazné desky, softboxy, deštníky, radiové odpalovače atd.

Papírová pozadí – černé a bílé

Difuzní fotostan

Slouží k fotografování menších produktů.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>