Divadlo v Táboře aneb ochotnický Betlém….

_MG_5208

V loni po Novém roce, tedy 2.1., jsem s rodinou vyrazil na čtyři dny do jižních Čech k bratrovi. Fidlátka, jak říkával můj děda holič brašně s holičskou výbavou a já teď batohu s fototechnikou, jsem si bral samozřejmě sebou. Jednak vždycky může být co k fotografování a jednak bych si bez výbavy připadal jako bez ruky! A také jsem měl v plánu udělat fotografie z ochotnického představení muzikálu Betlém, které se mělo hrát 3.1. v kostele „Proměnění Páně“ na Žižkově náměstí v Táboře.

_MG_5141

 

Těšil jsem se na to, že budu u poslední zkoušky a hned na to uvidím představení. Že budu moci nasát atmosféru „vaření i servírování“ a že budu dopředu vědět co zhruba přijde. To poslední je pro zdařilé fotografie úplně nejdůležitější. Nevadilo mi ani to, že jsem v kostele za těch pár hodin, byť dobře oblečen, pěkně prochladl. O to větší můj obdiv patřil účinkujícím.

 _MG_5031 _MG_5165


 

 

 

 

 

_MG_5016 _MG_5132

 

 

 

 

 

 

 

_MG_5034 _MG_5208

 

 

 

 

 

 

 Když přišlo představení, byl jsem na vše připraven. Alespoň jsem si to myslel. Ale popravdě, jsem byl velmi mile překvapen. To co jsem viděl, bylo dalece vzdáleno pouhému amatérismu a kostýmy mi doslova vyrazily dech. Byla to paráda, kterou jsem nečekal, ačkoliv jsem se zúčastnil poslední zkoušky.

_MG_5195

Ta totiž probíhala v civilním oblečení a po jednotlivých scénách tak nějak na přeskáčku. Zapomněl jsem na chlad a soustředil se na fotografování, abych zaznamenal atmosféru toho co jsem měl před sebou! Bylo důležité skloubit bleskové světlo se světelnou atmosférou, kterou vytvářeli osvětlovači. Rozhodně jsem nechtěl jejich práci ze scény vymazat příliš silným bleskem.

_MG_5117

Světelná atmosféra příběhu je stejně důležitá, jako jakýkoliv herec na place, protože dotváří příběh, vzbuzuje emoce, zhutňuje prožitky. Byl bych špatný fotograf, kdyby na mých fotografiích nebyla ta práce vidět celá.

_MG_5065

_MG_5185

_MG_5147

_MG_5039

admin

Marek Novák *1971 Fotografickou tvorbou se zabývám 16 let. Některé mé fotografie vyšly v periodikách jako PhotoLife, PhotoArt, FotoVideo. Fotografie „Adršpašské skály“ byla publikována v knize – Svět kolem nás. Výtvarný soubor “Kouzlo baziliky” obsadil 1. místo ve fotografické soutěži ku příležitosti “Dnů lidí dobré vůle” Velehrad 2013 a soubor portrétů “Neobyčejní obyčejní” obsadil 1. místo ve fotografické soutěži “Dnů lidí dobré vůle” Velehrad 2015. V roce 2016 se čtyři mé fotografie dostaly do finále “Wildlife photographer of the year”, které pořádá Natural History Museum v Londýně přes půl století. Jedná se tak o světovou soutěž fotografů přírody s obrovskou tradicí. Asi dva roky jsem externě fotografoval pro oblastní tisk Deník Rovnost, Vyškovské noviny. Založil jsem a jako předseda vedl “Fotoklub 36″. V současné době se výrazněji orientuji na portrét, reportáž, svatební, produktovou, reklamní a interierovou fotografii; okrajově pak přírodu a wildlife.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>