Vyschlé dno přírodního mokřadu

Občas při pohledu zpět do archivu najdeme fotografie, které jsme z nějakého důvodu odložily a zapomněli na ně. Někdy je to nedostatek času, jindy je důvodem, že jsme s nimi nic nezamýšleli už v době vzniku, a nebo nás ani nenapadlo je nějakým způsobem využít. Ne jinak je tomu i v tomto případě. Fotografie jsem pořídil jednou v létě na místě vyschlého přírodního mokřadu, který už několik let neexistuje, neboť v přilehlé lokalitě byl zbudován rybník. Tento mokřad vznikal každoročně po zimě a nyní se opět stal ornou půdou, jako v době když jsem byl ještě kluk.

_MG_8100

Mokřad někdy podle počasí vydržel i celý rok. Jindy za klimaticky méně příhodných podmínek v létě vyschnul. V tu dobu vznikl nádherný jemný koberec z usušených řas, který neprodyšně obepínal půdu bývalého dna. Skýtal tak zajímavý námět na fotografie, které jsem pořídil jen tak, a teď se k nim vrátil nebo spíše je znovu objevil. Přijdou mi teď s odstupem času docela dobré a hlavně jsou jasným důkazem, že námět se dá najít všude. Stačí se jen dívat… Tak nezapomeňte mít oči dokořán. „Dobré světlo“.

 _MG_8123 _MG_8114-Edit _MG_8099 _MG_8126

admin

Marek Novák *1971 Fotografickou tvorbou se zabývám 16 let. Některé mé fotografie vyšly v periodikách jako PhotoLife, PhotoArt, FotoVideo. Fotografie „Adršpašské skály“ byla publikována v knize – Svět kolem nás. Výtvarný soubor “Kouzlo baziliky” obsadil 1. místo ve fotografické soutěži ku příležitosti “Dnů lidí dobré vůle” Velehrad 2013 a soubor portrétů “Neobyčejní obyčejní” obsadil 1. místo ve fotografické soutěži “Dnů lidí dobré vůle” Velehrad 2015. V roce 2016 se čtyři mé fotografie dostaly do finále “Wildlife photographer of the year”, které pořádá Natural History Museum v Londýně přes půl století. Jedná se tak o světovou soutěž fotografů přírody s obrovskou tradicí. Asi dva roky jsem externě fotografoval pro oblastní tisk Deník Rovnost, Vyškovské noviny. Založil jsem a jako předseda vedl “Fotoklub 36″. V současné době se výrazněji orientuji na portrét, reportáž, svatební, produktovou, reklamní a interierovou fotografii; okrajově pak přírodu a wildlife.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>